+420 577 214 773 info@ideaservice.cz

TRE CIME – 3 ZINNEN DOLOMITES

Lyžařský areál Tre Cime/3 Zinnen Dolomites (dříve Hochpustertal, anebo Sextner Dolomiti) s nadmořskou výškou 1.100-2.200 je ideálním skiareálem pro ty, kteří hledají po různých lyžařských zážitcích moderní rezort v italských Dolomitech, kde je lyžování stále nejdůležitějším sportem. Čeká na vás 5 propojených lyžařských vrcholů a 110 kilometrů sjezdovek. To vše v národním parku Tre Cime Dolomiti, který je zapsán ve světovém dědictví UNESCO Dolomity.

Tre Cime Dolomiti je lyžařsky ještě ne tolik známé a navštěvované středisko českými lyžaři. Středisko má však velký potenciál.  Pro lyžaře z Moravy a ze Slovenska se jedná  o vůbec nejbližší, velký italský lyžařský areál – 510 km z Bratislavy, 570 km z Brna, 650 km ze Zlína. Tento lyžařský areál se nachází pouhých 8 km po projetí rakouských hranic v Sillianu a představuje opravdový tajný tip pro lyžařské rodiny. Schovávají se tu malebná horská údolí a vrcholky této oblasti patří k nejimpozantnějším v celých Dolomitech – okolním třítisícovkám vévodí pověstné "Tre Cime", neboli Tři štíty.

Tento skiareál patří v posledních letech k nejrychleji rozvíjejícím se lyžařským centrům nejen v Itálii, ale v celé Evropě. Dnes nabízí 110 km, 32 lanovek a kabinek, 24 horských chat a restaurací na svahu a 100% sjezdovek je pokryto umělým zasněžováním.

Lyžařské vrcholy Monte Elmo/Helm, Stiergarten a Croda Rossa/Rotwand, které jsou vzájemně propojeny, tvoří srdce skiareálu Tre Cime Dolomiti. Zde na vás čekají různorodé a maximálně skvěle upravené sjezdovky různých obtížností.

Se skipasem Tre Cime Dolomiti můžete projet všech 110 km sjezdovek a k dispozici jsou vám všechny lanovky a vleky. To znamená: sjezdy z vrcholů Monte Elmo/ Helm, Stiergarten, Rotwand, San Candino – Baranci a sjezdovky ve skiareálu Ski Area Comelico. Stejně tak můžete využívat vleky v Prags, Rienz Skicenter Dobbiacco, ve Waldheimu/Sestu a na Kreuzbergu.

Samotný areál se chlubí mimo jiné špičkovou černou sjezdovkou z Monte Elmo/Helm    do údolí s převýšením více než 1.000 m.  Zde v nástupní stanici Versciaco můžete nasednout i s lyžemi do vlaku Ski Pustertalexpress, který vás za 35 minut vysadí v nástupní stanici kabinkové lanovky Perca v sousedním lyžařském středisku Plan de Corones/Kronplatz.

Návštěvníkům této oblasti je k dispozici také 200 km běžkařských tratí, sáňkařské dráhy, bruslení a akvapark v San Candidu.

Bez ohledu na vše výše uvedené míří lyžařský areál Tre Cime/3 Zinnen Dolomites do „nejvyšší ligy“. Zcela nový systém umělého zasněžování, nejmodernějšího v celé severní Itálii dokáže při příznivých klimatických podmínkách zasněžit sjezdovky  za rekordních 40 hodin. Každoročně přibývají nové sjezdovky, sedačky nebo kabinky a horské chaty.

Ale opravdovou perlou, která za 2-3 roky vystřelí toto středisko do top ligy je dlouho plánované propojení italských středisek Tre Cime/3 Zinnen Dolomites a Val Comelico s rakouským střediskem Thurnthaler/Sillian. Tímto propojením se zvýší počet km sjezdovek ze současných 110 na 160 km, to vše v rámci jednoho skipasu a navíc v krásné přírodě spadající pod ochranu Unesco. Tímto propojením se stane lyžařský areál jediným v rámci Dolomiti superski a jedinečným proto, že se bude rozkládat na území dvou zemí, Itálie a Rakouska.

 

tre-cime

 
2018 © IDEA SERVICE | Všechna práva vyhrazena | Login | Všeobecné smluvní podmínky | Koncesní listina | pojištění proti úpadku
náměstí Práce 2512 Zlín | tel: 577 214 773 | e-mail: info@ideaservice.cz   |   Jan Kůs - LISECKINEDRYLEmpesort | Elspet | Empemont