Kalábrie

Mysy, skály, zátoky, malé panenské pláže.

Nabídka ubytování

Zajišťujeme pobyty na vyžádání přímo na míru zákazníkovi, proto neexistuje obecná nabídka. Ozvěte se nám a vybereme pro Vás to ideální ubytování dle Vašich požadavků.

Poptat ubytování

Kalábrie

Vyznačuje se teplým a příjemným podnebím od dubna do října, a především nejčistšími úseky moře i pláží nejen v oblasti Itálie, nýbrž i celé Evropy.

Ideální období zde vládne od května do července, kdy se teplota vzduchu pohybuje kolem 30°C. V červenci, a především v srpnu, teplota dosahuje 40°C. Okouzlující odměnou pro každého návštěvníka jsou překrásné přírodní scenérie s krásnými vyhlídkami. Vzdálenost z České republiky do severní Kalábrie je přibližně 1600 km. Letiště se nachází v Lamezia Terme, v Reggio Calabria anebo v Neapoli.

Tato země plná slunce a krásně čistého moře vás překvapí i ohromným množstvím historie, romantickými přímořskými městy a městečky, tradicí a srdečností místních obyvatel.
Nezapomeňte ochutnat vynikající kalábrijskou kuchyni a kvalitní víno z místních slunných svahů.

Tato země plná slunce a krásně čistého moře vás překvapí i ohromným množstvím historie, romantickými přímořskými městy a městečky, tradicí a srdečností místních obyvatel.  Nezapomeňte ochutnat vynikající kalábrijskou kuchyni a kvalitní víno z místních slunných svahů.

Mysy, skály, zátoky, malé panenské pláže, nekonečné množství pestrobarevné středozemní vegetace s podmanivou vůní, tvoří tuto oblast jedinečně okouzlující. Když hovoříme o mysu Capo Vaticano máme na mysli celý úsek pobřeží, který začíná na severu městečkem Briatico, poté městečky Zambrone, Parghelia a dále pokračuje směrem na jih s městečky Santa Domenica, San Nicolo di Ricadi, Santa Maria di Ricadi, Capo Vaticano až po městečka Joppolo a Nicotera.

Tropea je romantické městečko tyčící se na mohutném skalním útesu omývané Tyrhénským mořem nádherné azurové barvy s bílými plážemi, je známé především normanskou katedrálou z 11. století, kostel Svaté Marie (Santa Maria dell’Isola), který je také vybudovaný na vrcholu skalnatého útesu, kam vede strmé schodiště. Tropea s množstvím historických památek, starých městských paláců a typickými úzkými uličkami vábí k romantickým procházkám. Náměstíčka i uličky jsou plné barů, cukráren, restaurací, pizzerií, obchodů a suvenýrů.

12 km jižně od Tropey je skalnatý mys Capo Vaticano, který obklopují písečné romantické zátoky.