Ostrov Elba

Stále zelený ostrov

Nabídka ubytování

Zajišťujeme pobyty na vyžádání přímo na míru zákazníkovi, proto neexistuje obecná nabídka. Ozvěte se nám a vybereme pro Vás to ideální ubytování dle Vašich požadavků.

Poptat ubytování

Ostrov Elba

Elba, ostrov, který proslavil Napoleon, patří mezi krásná místa ve středomoří, kde je možné prožít krásnou dovolenou.

Vyznačuje se stálým počasím (během turistické sezóny mnoho neprší), čistým mořem s mnoha plážemi, kde je možné strávit příjemnou rodinnou dovolenou.

Elba leží cca 10 km západně od Itálie, poblíž známého přístavu Piombino, odkud pravidelně odjíždějí trajekty. Ostrov je 27 km dlouhý a až 18 km široký, 224 km2. Ostrov patří do Toskánského souostroví, které tvoří jeden z největších národních parků v Evropě. Má hornatý charakter, nejvyšší hora je Monte Capanne (1018 m). Délka pobřeží je 118 km, má osm velkých zálivů a spoustu malých zátok. Za příznivých povětrnostních podmínek je vidět jak pevninu, tak Korsiku a Monte Cristo. Vyznačuje se suchými léty a čistým mořem, což z něj vytváří (spolu s historií – pobyt Napoleona) atraktivní místo pro prožití aktivní dovolené. Charakter krajiny Elba je kryta suchomilnou flórou, zejména křoviny, duby (korkové), v místech dotčených civilizací najdeme vinice, palmy, agáve, opuncie a jiné, pro nás exotické rostliny.
Hlavním místem ostrova a zároveň nejdůležitějším přístavem je Portoferrario s úzkými uličkami a množstvím turistů. Druhý nejdůležitější přístav ostrova je Porto Azzuro s pevností do které stěhovali nejnebezpečnější italské vězně, hlavně mafiány.  Turistická centra jsou spíše na jižní části Elby. Známé jsou především Rio Marina, Porto Azuro, Morcone, Lacona, Marina di Campo, Cavoli, Pomonte, dále S.Andrea, Marciana Marina a Procchio.
Stále zelený ostrov s krásným čistým mořem a celkovou délkou pobřeží 147 km nabízí různé pláže od písečných přes štěrkové až po kamenité s útesy. Nabízejí se široké možnosti sportovního vyžití – pěší turistika, cyklistika, potápění, vodní sporty. Při návštěvě ostrova si nenechte ujít návštěvu Napoleonova sídla v Portoferrario, pozůstatky pevnosti Forte della Stell, mineralogické muzeum a vrchol Monte Capanne. Elba je ideálním místem na strávení příjemné dovolené nejen pro rodiny s dětmi, ale i sportovně založené typy.