Ostrov Ischia

Jižní Itálie - Tyrhénské moře

Nabídka ubytování

Zajišťujeme pobyty na vyžádání přímo na míru zákazníkovi, proto neexistuje obecná nabídka. Ozvěte se nám a vybereme pro Vás to ideální ubytování dle Vašich požadavků.

Poptat ubytování

Ostrov Ischia

Ostrov Ischia se nachází v jižní Itálii, v Tyrhénském moři. Ischia patří do oblasti zvané Kampánie, jejímž hlavním městem je Neapol, od kterého je vzdálena 33 km.

Ostrov je sopečného původu a poslední činnost sopky byla zaznamenána v roce 1301. Ischia, s rozlohou 46 km2, je největším, nejkrásnějším a nejslavnějším ostrovem v Neapolském zálivu. Na severovýchodě sousedí s ostrovy Procida a Vivara , na jihu s ostrovem Capri. Vzdálenost od přístavů Neapol a Pozzuoli 18 km. Počet obyvatel kolísá, stále zde bydlí cca 60 tisíc obyvatel, ale tento počet mnohonásobně narůstá během letní sezóny.

Svůj věhlas získal tento ostrov díky svému mírnému a stálému podnebí, léčivým pramenům a rozmanitým léčivým procedurám, milým obyvatelům a okouzlujícím přírodním krásám. Půvabný ostrůvek vulkanického původu bývá často nazýván „stále zeleným ostrovem“ vzhledem k bujné vegetaci,která roste a kvete i v nevlídných ročních obdobích. Lehká dostupnost z pevniny spolu s příznivým podnebím a nádhernou přírodou činí tento ostrov lákavým cílem turistů. Na ostrově najdeme více než sto léčivých termálních pramenů, na kterých je založen lázeňský systém ostrova, který nabízí léčbu ischiasu, lupénky, bolestí páteře, revmatických a astmatických potíží či gynekologických onemocnění. Díky zásobám termální vody má téměř každý hotel na ostrově k dispozici termální bazén a bazén s minerální vodou.

Určitě navštivte nádherné termální parky umístěné uprostřed krásné zeleně s exotickými rostlinami, s množstvím bazénů s termální a minerální vodou a vířivkami.

Město Ischia je rozděleno na – Ischia Porto (přistav) a Ischia Ponte (most), patři k nejrušnějším místům na ostrově, nabízejícím různá lákadla, např. piano-bary, diskotéky, typické rybí restaurace a mnoho obchodů mezi slavnou uličkou Via Roma a Corso Vittorio Colonna. K nejnavštěvovanějším historickým památkám patři dominanta města, Aragonský hrad, který si určitě nenechte ujít.

Forio – tuto část ostrova charakterizuji především terasovité vinice. Forio je i rybářské městečko, které si dodnes zachovalo původní raz starobylého města se středověkými uličkami a náměstíčky, domy s barevnými nebo lávovými fasádami. Téměř na každém kroku najdete starobylou kapličku nebo kostel. Mezi nejznámější patři sněhobílý kostelík Santa Maria del Soccorso. V blízkosti Foria se nacházejí dvě nádherné pláže Citara a Cava dell‘isola, rovněž i termální prameny, ve kterých je možné celodenní koupaní.

Lacco Ameno je významné lázeňské městečko, zároveň i významné archeologické centrum, kde byly objeveny pozůstatky starověké řecké civilizace. Tyto památky je možné shlédnout v místním muzeu. Město charakterizuje známý skalní útvar v moři ve tvaru houby tzv. „FUNGO“.

Casamicciola Terme – díky své bohaté zásobě minerálních a termálních pramenů bylo toto městečko prvním turistickým centrem na ostrově, navštěvovaným mnoha známými osobnostmi, mezi které patřili např. Giuseppe Garibaldi, Henrick Ibsen aj.

Nejznámější pláže na ostrově jsou: Cartaromana, pláž mezi Casamicciolou a Lacco Amenem, San Montano – Lacco Ameno, Chiaia a Citara ve Foriu, St. Angelo.

Doporučujeme navštívit termální parky Negombo – Lacco Ameno a Poseidonovy zahrady – Forio.

Možnosti výletů: lodí kolem ostrova, Pompeje, Vesuv, ostrov Capri, Neapol, Herculaneum, Řím, Sorrento – Positano – Amalfi – Ravello, Monte Epomeo