Nabídka ubytování

Zajišťujeme pobyty na vyžádání přímo na míru zákazníkovi, proto neexistuje obecná nabídka. Ozvěte se nám a vybereme pro Vás to ideální ubytování dle Vašich požadavků.

Poptat ubytování

Ostrov Sardinie

Sardinie - „Karibik středomoří“ - i tak se mluví o čarovném ostrově s překrásným azurovým mořem, ještě nezničenou přírodou, nádhernými písčitými plážemi a členitým pobřežím.

Sardinie (italsky Sardegna) je po Sicílii druhý největší ostrov. Leží na západ od Itálie, jižně od ostrova Korsika a na délku je dlouhý 267 km, na šířku 120 km, s celkovou rozlohou cca 24 000 km čtverečních. Povrch ostrova je mírně hornatý, a jeho nejvyšší vrchol – Punta Lamarmora (1834 m) se tyčí uprostřed Sardinie. Hlavním městem je Cagliari ležící na jižním pobřeží ostrova.

Východní část pobřeží Sardinie omývá Tyrhénské moře, které je částí Středozemního moře ležící mezi Apeninským poloostrovem a ostrovy Korsika, Sardinie a Sicílie. Sardinské pláže jsou velmi různorodé – široké písečné, malé zátočinky, oblázkové pláže nebo skalnaté útesy a všechny jsou krásné: mají barvu bílou, růžovou, žlutou, hnědavou, v kombinaci s krásně křišťálově průzračnou vodou a ostrým sluncem hrají ve vodě neuvěřitelnými barvami modře a zeleně. V odlehlejších místech najdete místa téměř bez lidí – vnitrozemí se ne každému líbí, působí spíše opuštěným, divokým a vyprahlým dojmem.

Porto Cervo a Porto Rotondo na Costa Smeralda jsou vyhlášená milionářské letoviska . Najdete zde butiky, přepychové hotely a noční kluby, kde můžete potkat i Naomi Campbell, Heidi Klum anebo Silvia Berlusconiho. Navštivte ostrov La Maddalena a Caprera, kam se dostanete pravidelnou lodní dopravou z Palau.

Kromě pobřeží Costa Smeralda a města Alghera – které jsou hlavními centry prázdninového odpočinku – jsou zde porůznu rozesety vesničky s příjemnými obyvateli. Kromě hřejivého slunce, dlouhých pláží a malebných zátok však Sardinie nabízí mnohé kulturní zajímavosti a památky. Před 3000 lety odolávali Sardové nájezdům nepřátel v kamenných obranných věžích, které jsou zde k vidění dodnes. Jmenují se Nuraghy a výrazně utvářejí vzhled ostrova.

Sardinie má středomořské klima, je zde teplo a prší málo, v průměru jeden den v měsíci – to platí pro léto trvající od května do října.

Více než 4000 let starou tradici má výroba sýrů – ovčích, kozích i kravských, nabídka je široká a kvalita velmi vysoká. Nejznámějším sýrem je Pecorino Sardo. Je to ovčí sýr, který se produkuje z plnotučného ovčího mléka a nechává se zrát alespoň po dva měsíce, existuje i verze nezrajícícho (čerstvého) sýra.

Výtečná jsou i sardinská vína, srovnatelná kvalitou s víny jižní Francie. Doporučujeme ochutnat červené víno Cannonau anebo bílé Vermentino di Gallura.

Nejlépe se na Sardinii dopravíte trajektem z pobřeží Itálie z měst Janov, Livorno a Civitavecchia. Cesta trajektem trvá 6 – 10 hodin. Letiště se nachází v Cagliari, Olbia a Alghero.