Sicílie

Největší ostrov ve Středozemním moři

Nabídka ubytování

Zajišťujeme pobyty na vyžádání přímo na míru zákazníkovi, proto neexistuje obecná nabídka. Ozvěte se nám a vybereme pro Vás to ideální ubytování dle Vašich požadavků.

Poptat ubytování

Ostrov Sicílie

Podnebí na Sicílii je typicky středomořské. Léto je horké, zima krátká a mírná s občasným deštěm. Například v Syrakusách je průměrně 130 slunečných dnů za rok. Průměrná teplota je na Sicílii 17 stupňů celsia.

Sicílie (italsky Sicilia) je největší ostrov ve Středozemním moři. Její břehy omývá Středozemní moře, na východě ji od Kalábrie dělí Messinská úžina. Sicílie má rozlohu 25 703 km², 5 miliónů obyvatel a dělí se na 9 provincií. Hlavním městem je Palermo. Na ostrově se kromě italštiny mluví i sicilštinou.

Symbolem Sicílie je stále činná sopka Etna. Sicílie je jednou ze seizmicky nejaktivnějších oblastí Evropy. Nejvyšší horou je Etna (3370 metrů). Další dnes už nečinné sopky tvoří souostroví Liparských ostrovů. Další aktivní sopkou je Stromboli.  

Citrusové plantáže sahají v některých místech téměř až k moři. Místní rybáři denně vyjíždějí v pestrobarevných člunech, a tržiště tak překypují hojností darů přírody. Pro místní architekturu jsou typické rozevláté barokní tvary a barevný kontrast černého kamene a bílé omítky. Přepychově vyzdobené kostely, dobře zachovalé řecké chrámy, amfiteátry a městské hradby navodí starodávnou antickou atmosféru a pomohou Vám poznat sicilskou kulturu.

Nejrozšířenější plodiny pěstované na Sicilském území patří olivy, mandle, vinná réva, citrusy a pistácie. Můžeme zde nalézt i aleje korkových dubů.

Palermo je město ležící na severozápadě ostrova, které založili Kartáginci. Architektonicky je velmi různorodé díky častým změnám na sicilském trůně. Za nejzajímavější památky můžeme jmenovat Normanský palác, Teatro Maximo nebo kostel San Cataldo.

Taormina, někdy také nazývaná Sicilské Monte Carlo, je jedním z nejoblíbenějších Sicilských letovisek. Z Taorminy je jeden z nejkrásnějších výhledů na Etnu z celé Sicílie. K nejznámějším památkám patří Palazzo Santo Stefano. Město Taormina bylo založeno obyvateli nedalekého ostrova Naxos.

Agrigento leží na jihu ostrova. Původem řecké město bylo založeno koncem šestého století př.n.l. osadníky z řecké Gely. Nejznámější památkou je Chrám svornosti, který se nachází v takzvaném Údolí chrámů.

Giardini Naxos je nejvyhledávanějším turistickým střediskem s velmi kvalitními hotelovými službami a bohatou historií.

Catania je druhé největší a nejmodernější město Sicílie a leží přímo na úpatí Etny. Má bohatou antickou historii a je ideálním východiskovým bodem pro výlety po Sicílii.

Severně od Sicílie leží Liparské nebo Eolské ostrovy. Všechny Liparské ostrovy jsou vulkanického původu. Ostrov Vulcano leží 30 km od severního pobřeží Sicílie. Najdete tu exotickou přírodu, známé bahenní jezírko s léčivými účinky hlavně u problémů s revmatismem, vyhledávané pláže s černým pískem a nadměrně teplou vodou. Z ostrova je vynikající spojení i k ostatním Liparským ostrovům.